آیا به دنبال درآمد بالا همزمان با تحصیل هستید ؟

تحصیل در مقطع فوق دکتری

تحصیل در مقطع فوق دکتری، حکم یک تیر و چند نشان را دارد؛ چون علاوه بر ادامه تحصیل، در اکثر مواقع می‌توانید بورسیه تحصیلی بگیرید و فرصت‌های شغلی یا پژوهشی بسیار ارزنده‌ای و با ارزشی را تجربه کنید. اخذ مدرک فوق دکتری در خارج از کشور، حدود ۳ تا ۵ سال طول می‌کشد؛ این بازه زمانی طولانی، قطعا ارزش تلاش و جست‌وجوی بسیار زیاد پیش از انتخاب کشور مقصد  و دانشگاه را دارد و ما به شکلی ساده این امکان را در موسسه دانش کسری فراهم کرده ایم.

هزینه تحصیل

نه تنها نیاز به پرداخت هزینه تحصیل نیست ؛

بلکه دانشجویان فوق دکتری در ۹۹% مواقع حقوق هم دریافت میکنند !

مگر اینکه اصطلاحا Self-fund باشند که در این صورت مبلغ آن به هزینه تحقیقات ایشان بستگی دارد.

هزینه های زندگی

ماهانه

۱,۵۰۰ دلار آمریکا

تا

۲,۵۰۰ دلار آمریکا

که حدود ۶۰ درصد هزینه ها مربوط به خوابگاه است

حداقل مدرک زبان

برای حضور در مقطع فوق دکتری نیاز به مدرک زبان خاصی ندارید

و صرفاً باید بتوانید

سلیس و روان

صحبت کرده ، بخوانید و بنویسید

( To be Fluent )

که این توانایی با توجه به
CV ، مقالات و مصاحبه ارزیابی میشود.

بهترین راه این است که مستقیما با پژوهشگران در زمینه تحصیلی خود ارتباط برقرار کنید. شرکت در سخنرانی‌ها و کنفرانس‌های مرتبط با زمینه تحقیقاتی خود و شناخت افراد و لینک شدن با آن‌ها کمک شایانی می‌کند.
بله اگر موضوع پژوهشی خوبی داشته باشید و نیز از سوابق علمی درخشانی برخوردار باشید، طرح تحقیقاتی شما مورد حمایت قرار خواهد گرفت. همچنین برای تامین هزینه‌های زندگی می‌توانید کمک هزینه‌های مختلفی دریافت کنید.
درآمد افرادی که در دوره پست دکتری در انگلستان مشغول به کار هستند با توجه به دانشگاه و تجربه آن‌ها متفاوت است. میانگین درآمد پست دکتری در انگلستان به میزان ۳۸ هزار پوند در سال و ۱۹.۴۹ پوند به‌صورت ساعتی است. با توجه به این موضوع افرادی که سال اول دوره پست دکتری خود را می‌گذرانند، ۳۵ هزار پوند درآمد دارند. درحالیکه افراد با تجربه بیشتر تا ۴۵ هزار پوند در سال نیز درآمد دارند.
بهترین راه این است که مستقیما با پژوهشگران در زمینه تحصیلی خود ارتباط برقرار کنید. شرکت در سخنرانی‌ها و کنفرانس‌های مرتبط با زمینه تحقیقاتی خود و شناخت افراد و لینک شدن با آن‌ها کمک شایانی می‌کند.

شرایط پست داک کانادا مشابه شرایط دکترا در کشور کانادا می باشد. در این دوره دانشجویان با یافتن استاد راهنما و ارائه مدارک لازم موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود در کشور کانادا می شوند و به صورت دستیار استاد راهنما مشغول انجام تحقیقات و پژوهش در ارتباط با موضوع انتخابی خود می گردند.

در صورتی که دانشجویی مدرک دکترای خود را از کشور دیگری غیر از کانادا دریافت نموده باشد باید در ابتدا اقدام به معادل سازی مدرک دکترای خود نماید و در صورت نیاز واحدهای درسی را نیز پاس نماید.

دانشجویان و علاقه مندان به گذراندن دوره فوق دکترا در کانادا باید بدانند که طول مدت این دوره در دانشگاه های کشور کانادا حدود یک الی دو سال است.

اما دانشجویان فوق دکتری کانادا در برخی از رشته ها ممکن است برای انجام تحقیق و پژوهش های لازم، بالاخص در صورتی که موضوع تحقیق سال ها در دانشگاه محل تحصیل وی موضوع پژوهش باشد، نیازمند طی نمودن دوره طولانی تری باشند.

همین الان وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید