آیا می خواهید

در مورد مقطع کارشناسی ارشد در کانادا بیشتر بدانید...

کانادا یک از کشورهایی است که آمار متقاضیان تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی آن به‌ویژه دوره فوق‌لیسانس، روزبه‌روز در حال افزایش است. تحصیل کارشناسی ارشد در کانادا و اخذ پذیرش تحصیلی در این مقطع، همیشه از گزینه‌های پرطرفدار متقاضیان مهاجرت تحصیلی محسوب می‌شود.
با توجه به مزایای مختلف تحصیلی که کشور کانادا در مقطع کارشناسی ارشد ارائه می‌دهد، به صراحت می‌توان گفت که دانشگاه‌های این کشور همواره مورد استقبال دانشجوهای خارجی بوده و هستند.
با تحصیل در مقطع ارشد در کانادا می‌توان از فرصت کار در کانادا برخوردار شد و برای دریافت شهروندی و ادامه زندگی در این کشور برنامه‌ریزی کرد.

هزینه تحصیل

سالانه

۱۳,۰۰۰ دلار کانادا

تا

۲۵,۰۰۰ دلار کانادا

هزینه های زندگی

ماهانه

۱,۵۰۰ دلار کانادا

تا

۲,۰۰۰ دلار کانادا

حدود ۶۰ درصد هزینه ها مربوط به خوابگاه است

حداقل مدرک زبان

IELTS

۶.۵

.Min

۶

Each
Skill

TOEFL

Overall

۸۸

شروع ترم تحصیلی

May

اردیبهشت

&

.Jan

دی

&

.Sep

شهریور

مهلت تکمیل مدارک

.Jan

دی

&

.Oct

مهر

&

.Jul

تیر

آنچه باید بدانید ...

امکان تحصیل به زبان انگلیسی و زبان فرانسوی در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا وجود دارد و نمره آیلتس حداقل ۶.۵ و مدرک لیسانس مورد نیاز است. امکان اخذ اقامت دائم کانادا پس از تحصیل در این مقطع نیز وجود دارد.

هزینه بیمه درمانی برای دانشجوی خارجی در هر استان متفاوت است، با این حال تخمین تقریبی ۵۰۰ دلار در سال خواهد بود.

دانشگاه با اداره مهاجرت کانادا مکاتبه می کند و فرد باید از کانادا خارج شود.

در دوره های by course  کارشناسی ارشد معمولا بورسیه وجود ندارد ولی در دوره های by research دانشجو معمولا نوعی از بورسیه را دریافت می کند ولی در قبال آن ملزم به کار کردن روی پروژه هایی که استاد تعیین می کند خواهد بود.

بله زیرا معمولا از شرکت ها و سازمان های بزرگ مبالغی برای تحقیق و توسعه به دانشگاه ها داده می شود، اساتید هم بر اساس بودجه ای که در دست دارند بخشی از این پروژه های تحقیقانی را به دانشجوها می دهند و در قبال آن نوعی از کمک هزینه را اعطا می کنند.

سفارت برای صدور ویزا نسبت به پذیرش های مشروط بسیار سخت گیرانه عمل می کند اما این غیر ممکن نیست. اگر پذیرش مشروط به دوره زبانی باشد که متقاضی پس از آن بدون گذراندن آزمون وارد دوره اصلی شود شانس ویزا خوب خواهد بود.

پروسه پذیرش تحصیلی کانادا ۲ تا ۴ ماه خواهد بود. پروسه ویزا هم ۲ تا ۴ ماه میباشد.

همین الان وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید