اگر می خواهید

در مورد تحصیل کارشناسی در کانادا بیشتر بدانید...

ادامه تحصیل کارشناسی در کانادا در تمام استان‏‌ها به جز کبک بعد از پایان دوره دبیرستان امکان پذیر است. در استان کبک پس از پایان سال یازدهم دبیرستان دانشجو می‏‌تواند یا وارد دوره کالج شود یا با گذراندن دو سال دوره پیش دانشگاهی پس از آن وارد دوره سه ساله لیسانس شود.
متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی در کانادا بایستی دارای معدل بالا و نمره زبان انگلیسی باشند. پذیرش مقطع لیسانس بستگی به سابقه تحصیلی و معدل متقاضی دارد. پذیرش لیسانس در تمامی رشته‌ها و دانشگاه های کانادا انجام می‌گیرد. دوره لیسانس در کانادا اگر تمام وقت باشد معمولا ۳ تا ۴ سال به طول می‌انجامد. برای پذیرش در مقطع لیسانس در کانادا متقاضیان باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی معتبر باشند. در برخی از استان‌ها متقاضی می‌توانند دوره پیش دانشگاهی نیز را در کشور کانادا سپری کند که معمولا ۲ سال خواهد بود. دوره لیسانس در کانادا که undergraduate نامیده می‏‌شود معمولا به صورت دوره‏‌های سه ساله و با ۹۰ واحد درسی و یا به صورت دوره چهار ساله و با ۱۲۰ واحد درسی ارائه می‏‌شود در ادامه شرایط تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا آورده شده است.

هزینه تحصیل

سالانه

۱۸,۰۰۰ دلار کانادا

تا

۳۰,۰۰۰ دلار کانادا

(بسته به رشته و دانشگاه مبالغ متغیر است)

هزینه های زندگی

ماهانه

۱,۵۰۰ دلار کانادا

تا

۲,۰۰۰ دلار کانادا

حدود ۶۰ درصد هزینه ها مربوط به خوابگاه است

حداقل مدرک زبان

IELTS

۶.۵

.Min

۶

Each
Skill

OR

TOEFL

Overall

۸۸

شروع ترم تحصیلی

May

اردیبهشت

&

.Jan

دی

&

.Sep

شهریور

مهلت تکمیل مدارک

.Dec

آذر

&

.Oct

مهر

&

.Jul

تیر

شما پرسیدید....

با کار پاره وقتی که یک دانشجوی مقطع لیسانس مجاز به انجام آنها است، درآمدی بالغ بر ۳۵,۱۰۰ دلار بصورت سالانه و یا ساعتی ۱۸ دلار درآمد خواهد داشت.

مجوز کار در کانادا میباشد و معمولا به همسر دانشجویانی که ویزای تحصیلی دارند تعلق می گیرد. همچنین پس از اتمام تحصیلات، دانشجویان می توانند درخواست Work Permit بدهند.

فروش، منابع انسانی، امور اداری، خدمات پس از فروش، هنر، روابط بین الملل، موسیقی و همچنین رشته ارتباطات در کانادا از رشته های پر طرفدار هستند.

بله، طبق قوانین اداره مهاجرت کانادا پس از اتمام تحصیل به شما حداقل ۲ سال فرصت کار میدهند و پس از آن اقامت دائم به شما تعلق میگیرد.

همین الان وقت مشاوره رایگان خود را رزرو کنید