سوالات مربوط به کشور استرالیا

با مطالعه سوالات سایر متقاضیان میتوانید دید بهتری به روند اجرای کار در موسسه دانش کسری داشته باشید. برای راحتی شما ، سوال ها را دسته بندی کرده ایم.

راهنمای ویزای تحصیلی استرالیا


برای اخذ ویزای تحصیلی باید از یکی از دانشگاه های استرالیا پذیرش بگیرید. بسته به مقطع تحصیلی عواملی مثل سن، معدل و مدرک زبان دارای اهمیت هستند.


بسته به مقطع تحصیلی که برای آن اقدام کنید، بررسی درخواست ویزای تحصیلی استرالیا (ساب کلاس ۵۰۰) به طور معمول بین ۲۹ تا ۷۷ روز به طول می انجامد.


اعتبار ویزای دانشجویی استرالیا به مدت طول تحصیل متقاضی می باشد.


اگر می‌خواهید پس از اتمام ویزای دانشجویی خود مدت بیشتری در استرالیا بمانید، باید واجد شرایط ویزای موقت فارغ‌التحصیلی باشید و برای دریافت آن اقدام کنید.


شما می‌توانید افراد تحت تکفل خود یعنی همسر یا شیک زندگی خود و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را با ویزای وابسته دانشجویی، همراه خود به استرالیا ببرید اما باید تمکن مالی کافی برای حمایت از آن‌ها را داشته باشید.


هزینه درخواست ویزا که باید به سفارت استرالیا پرداخت شود ۶۲۰ دلار استرالیا می باشد.


ویزای همراه دانشجویی به همسر و فرزندان با سن کمتر از ۱۸ سال تعلق می گیرد و همسر دانشجو اجازه کار در استرالیا نیز دارد.


اگر قصد دارید دوباره برای ویزای دانشجویی خود درخواست دهید، مطمئن شوید که روی نکاتی که توسط افسر مهاجرت توضیح داده شده و منجر به رد ویزای دانشجویی شما می شود، تمرکز بیشتری می‌کنید.


ویزای آموزشی به شما این امکان را می‌دهد که به مدت یکسان (۴۰ ساعت برای دو هفته) کارکنید.


شما نمی‌توانید از طریق ویزای دانشجویی یا ویزای آموزشی اقامت دائم استرالیا را دریافت کنید. برای اینکه بتوانید اقامت دائم استرالیا را داشته باشید، باید شرایط خاصی را رعایت کنید.

راهنمای ویزای توریستی استرالیا


اگر می خواهید در استرالیا برای مدت طولانی تری نسبت به آنچه که در ویزای اصلی خود اجازه اقامت دارید بمانید باید درخواست ویزای دیگری از همان نوع و یا نوعی دیگر از ویزای استرالیا را بدهید. مدت زمانی که می توانید در استرالیا اقامت داشته باشید بستگی به نوع ویزای درخواستی شما خواهد داشت واگر بر روی ویزایتان کلمه‌ی “بدون درخواست مجدد” قید شده باشد به هیچ عنوان نمی توانید از استرالیا برای ویزای جدیدتان درخواست مجدد بدهید و باید در مدت زمان معین شده خاک استرالیا را ترک کنید.


خیر. استرالیا شبیه کانادا و آمریکا عمل نمی‌کند و تولد در آن کشور موجب شهروندی نمی‌شود.


هزینۀ اپلای ویزا ۱۴۰ دلار استرالیا است. همچنین، هزینۀ انگشت‌نگاری ۲۳ یورو است.


دعوت‌نامه‌ای که از طرف فامیل درجه‌یک نباشد، چندان ارزش بالایی ندارد. با این‌ حال، وجود این‌گونه دعوت‌نامه‌ها ممکن است در مواقعی مفید باشد.


بله، می‌توانید برای تمدید ویزای توریستی اقدام کنید.


می‌توانید از فردای همان روز مجدداً اقدام کنید؛ البته بهتر است تغییری در شرایط ایجاد کنید.


اگر شرط ۸۵۰۳ روی ویزا درج نشده باشد، می‌توانید برای ویزاهای دیگر اقدام کنید؛ البته تضمینی نیست که با درخواست شما موافقت شود.


معمولاً بین دو تا چهار هفته جواب اعلام می‌شود.


خیر، امکان کار با ویزای توریستی استرالیا وجود ندارد.


بله، با استفاده از ویزای توریستی می‌توان بیش از یک بار وارد استرالیا شد. اما، در این صورت، ویزای شما باید ویزای چند بار ورود باشد.

راهنمای ویزای همراه استرالیا


ویزای همراه استرالیا به همسران، فرندان و والدین افرادی که اقامت استرالیا را دارند تعلق می‌گیرد.


افرادی که ویزای همراه استرالیا را دارند می‌توانند به کار و تحصیل در این کشور مشغول شوند و از خدمات درمانی آن استفاده کنند.


همسر و فرزندان تا سن ۱۸ سال می توانند برای ویزای همراه اقدام کنند.


برای درخواست ویزای همراه لازم است اثبات کنید تمکن مالی کافی برای پرداخت همه هزینه های زندگی همراهان را دارید.


هزینه دریافت ویزای همراه استرالیا به نوع ویزای شما بستگی دارد. به عنوان مثال هزینه دریافت ویزای پارتنر استرالیا ۸۰۸۵ دلار استرالیا است.


برای ویزای همراه استرالیا مدرک زبان لازم نیست و مدرک زبان انگلیسی جزء مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا نیست.


همراه دانشجو متناسب با اجازه کار دانشجو مجوز کار به صورت نیمه وقت را دارد.