سوالات مربوط به کشور انگلستان

با مطالعه سوالات سایر متقاضیان میتوانید دید بهتری به روند اجرای کار در موسسه دانش کسری داشته باشید. برای راحتی شما ، سوال ها را دسته بندی کرده ایم.

راهنمای ویزای تحصیلی انگلستان


دانشگاه های انگلستان رایگان نیستند و شما باید شهریه بپردازید. اما در صورتی که بتوانید بورسیه تحصیلی بگیرید، امکان تحصیل رایگان وجود دارد.


بورسیه تحصیلی معمولاً در مقطع دکترا اعطا می شود و شما باید رزومه ای قوی شامل مدرک زبان با نمره بالا، مقالات چاپ شده در مجلات علمی بین المللی، معدل بالا و … ارائه دهید.


به طور معمول ویزای تحصیلی انگلستان ۳ هفته الی ۱ ماه صادر می شود.


مهم‌ترین شرط دریافت ویزای تحصیلی در انگلیس برای کودکان زیر ۱۸ سال، معرفی قیم قانونی است. علاوه‌بر این، میزان تمکن مالی نیز به‌دقت بررسی می‌شود


ویزای تحصیلی انگلستان به صورت امتیاز بندی است و در صورتی که مدرک زبان ارائه ندهید نمی توانید این ویزا را کسب کنید.


پس از پایان تحصیل باید ویزای خود را به نوع کاری تبدیل کنید. به شما فرصت داده می شود تا در انگلستان به جستجوی کار بپردازید و استخدام شوید.


صدور ویزای تحصیلی انگلیس یک هفته تا یک ماه زمان می‌برد. ولی باید سه ماه قبل از شروع ترم برای درخواست ویزا اقدام کرد.

راهنمای ویزای توریستی انگلستان


ویزای انگلیس مصاحبه ندارد و تمامی کارها به صورت الکترونیک انجام می‌شود. شما فقط باید برای انگشت نگاری به یکی از دفاتر انگشت نگاری مراجعه کنید. تمامی کار های ویزای انگلیس در تهران قابل انجام است.


اعتبار ویزای انگلستان مانند ویزای شینگن است که با دریافت آن سفر به ۲۰ کشور برای شما ممکن خواهد شد. مکزیک، پاناما، جامائیکا، پرو، بلاروس و ۲۰ کشور دیگر با ویزای انگلستان ممکن است. البته قبل از انجام سفر باید نسبت به قوانین کشور مقصد اطمینان حاصل کنید.


ویزای توریستی انگلیس به نوع آن و مدت اقامت بستگی دارد. به‌طور کل، قیمت ویزای توریستی انگلیس از ۱۰۰ پوند تا بیش از ۸۰۰ پوند نیز برآورد شده است.


ویزای توریستی قابل تمدید به هیچ نوع ویزایی نیست. چنانچه قصد اقدام برای هر نوع ویزایی دارید باید بعد از اتمام ویزای توریستی و ترک کشور انگلستان اقدام کنید.


برای دریافت ویزای توریستی انگلیس نیازی به وثیقه گذاشتن نیست. در صورتی که شما منابع مالی و تاریخچه سفری قابل قبول داشته باشید، می‌توانید بدون دعوت نامه اقدام به دریافت ویزای توریستی انگلیس کنید.


معمولاً ویزای توریستی انگلستان تا حداکثر ۱۲ هفته صادر می‌شود. برای ارسال درخواست نیز، نهایت ۳ ماه زودتر از سفر خود باید اقدام کنید.


تنها متقاضیانی که با هدف تجاری، ویزای توریستی دریافت کرده‌اند مجوز فعالیت در انگلستان را دارند. البته آنها تنها در حوزه تخصص فعالیتی خود مجاز به کار هستند در غیر این صورت متحمل جریمه و ترک کشور خواهند شد.


مدت زمان صدور ویزای توریستی انگلیس بسته به تکمیل بودن مدارک لازم برای ویزای توریستی انگلیس میتواند ۲ الی ۳ ماه زمان ببرد. شما حداقل سه ماه قبل از سفر خود باید اقدام به اخذ ویزای توریستی انگلیس نمایید

راهنمای ویزای همراه انگلستان


۱۸,۶۰۰ پوند برای نفر اصلی، فرزند اول ۳,۸۰۰ پوند و برای هر فرزند بیشتر ۲,۴۰۰ پوند می باشد.


بله، امکان کار و تحصیل با این ویزا وجود دارد.


شما می توانید حداقل ۴ ماه قبل از مهاجرت به انگلستان، برای کسب ویزای همراه انگلستان درخواست دهید.


در سال ۲۰۲۳، هزینه ویزای همراه انگلیس بین £۱,۵۳۸ تا £۳,۲۵۰ است.


با توجه به شرایط فعلی، ممکن است که پروسه بررسی درخواست ویزای همراه انگلیس ۳-۴ ماه زمان ببرد.


بله، اگر فرزند شما بین ۴ تا ۱۱ سال سن دارد می‌توانید ویزای همراه دریافت کنید.


زمانی که خانواده شما قصد دارند بیشتر از ۶ ماه در انگلیس بمانند


مدارک ویزای همراه انگلستان عبارتند از: فرم درخواست، رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای همراه انگلیس، پاسپورت معتبر، گواهی تمکن مالی، گواهی محل سکونت، گواهی آزمایش سلامت، اطلاعات بیومتریک، دعوت نامه، گواهی ارتباط متقاضی با همراهانش، گواهی تولد فرزندان، و گواهی عدم سو پیشینه


خیر، شما تنها می توانید ویزای همراه انگلیس را برای همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود دریافت کنید.


اگر قصد تحصیل در انگلیس ۲۰۲۳ را دارید و می خواهید به همراه خانواده (همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال) به این کشور مهاجرت کنید؛ باید از عهده پرداخت هزینه تحصیل در انگلیس ۲۰۲۳ بربیایید و با توجه به رشته و مقطع تحصیلی تان مدارک اثبات گواهی تمکن مالی خود را ارائه کنید.

راهنمای ویزای ازدواج انگلستان


در پاسخ این سوال که اخذ ویزای ازدواج انگلیس چقدر طول میکشد مدت زمان استاندارد تعیین شده جهت رسیدگی به پرونده، در قانون ۲۴ هفته میباشد. این زمان با توجه به شرایط شخص متقاضی و مدارک ارائه شده متغییر است و مدت زمان رسیدگی به پرونده در شرایط مختلف ممکن است کمتر و یا بیشتر از زمان معیین شده در قانون باشد. ما با تجربه در خصوص پرونده های متفاوت ویزای ازدواج و ارائه مدارک مطابق با قوانین، سعی در تسریع پرونده شما عزیزان داریم.


بله. در صورتی که شخص متقاضی با فردی که تابعیت انگلستان را دارد ازدواج کند و همه چیز به صورت قانونی پیش رود، می توان اقامت انگلستان را دریافت کرد.


بله. هر شخصی می تواند در انگلستان ازدواج کند.


ویزای ازدواج برای پیوست شخص متقاضی به همسر مقیم در کشور انگلستان است. امکان دریافت ملیت برای شخص متقاضی از طریق ویزای ازدواج فراهم شده ولی این در صورتی است که متقاضی بتواند واقعی بودن رابطه خود در زمان تمدید ویزا و دریافت اقامت دائم اثبات کند و همچنین مدارکی در خصوص سکونت زوجی


خیر. شما باید تمامی شرایط خود را در خصوص مهاجرت های کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری تحلیل کنید. چرا که ازدواج برای افرادی مناسب است که شخص مورد نظر را یافت کرده است.