سیستم آموزشی کانادا را بشناسید

آیا به تحصیل در کشور کانادا فکر می کنید؟ یا در نظر دارید که فرزندتان را برای تحصیل به کانادا بفرستید؟

بهتر است بدانید کانادا به داشتن یکی از بهترین سیستم های آموزشی در جهان شناخته شده است.

هر یک از ۱۳ استان و منطقه کانادا، سیستم آموزشی خود را اجرا می کنند و از استانداردهای دولتی پیروی می کنند تا از آموزش عمومی با کیفیت بالا در سراسر کشور اطمینان حاصل کنند.

مدرسه از حدود سن ۶ سالگی تا ۱۸ سالگی اجباری است. پس از دوره متوسطه، دانش آموزان می توانند بین کالج و دانشگاه یکی را انتخاب کنند. هر دو سیستم آموزشی به دانش آموزان کمک می کنند تا برای آینده خود آماده شوند.

گزینه های تحصیل در کانادا :

 • دبستان

آیا با فرزندان خود به کانادا مهاجرت می کنید یا در فکر فرستادن فرزند خود برای تحصیل به خارج از کشور هستید؟ کانادا گزینه های آموزشی بسیار عالی در مقطع ابتدایی و پیش دبستانی ارائه می دهد. … مطالعه بیشتر

 • دبیرستان

برای آماده کردن فرزندتان برای دانشگاه، کالج یا ارائه یک تجربه بین المللی؛ کانادا را برای تحصیل در دبیرستان در نظر بگیرید. در مورد گزینه های مدرسه متوسطه کانادا اطلاعات کسب کنید. … مطالعه بیشتر

 • کالج ها و مدارس حرفه ای

کالج ها و مدارس حرفه ای کانادا، آموزش عملی و کاربردی را ارائه می دهند. وقتی فارغ التحصیل شدید، گواهی یا دیپلم دریافت خواهید کرد. … مطالعه بیشتر

 • دانشگاه ها

کانادا یک رهبر تحقیقاتی بین المللی است و دارای برخی از برترین دانشگاه های جهان است. هنگامی که فارغ التحصیل شدید؛ مدرک لیسانس، کارشناسی ارشد یا دکترا دریافت خواهید کرد. … مطالعه بیشتر

 • تحصیلات تکمیلی

از اینجا شروع کنید تا طیف وسیعی از گزینه های تحصیلات آکادمیک تکمیلی موجود در سراسر کانادا، از جمله مدارک کارشناسی ارشد، دکترا و برنامه های دکترا را به آسانی به دست آورید. … مطالعه بیشتر

 • آموزشگاه های زبان

یک مدرک زبان حرفه ای یا تعیین سطح در رشته خود کسب کنید و در را به روی فرصت های شغلی در کانادا، در کشور خود و حتی فراتر از آن باز کنید. … مطالعه بیشتر

 • آموزش آنلاین و از راه دور

هنگام بازدید یا کار در کانادا، انگلیسی یا فرانسوی بخوانید و مهارت های زبانی خود را ارتقا دهید تا بتوانید در کالج یا دانشگاه تحصیل کنید. مدارس زبان کانادا برنامه های تحصیلی با درجه کیفی بسیار بالا ارائه می دهند. … مطالعه بیشتر

تفاوت کالج و دانشگاه :

 • در کالج، دانش‌آموزان می‌توانند مهارت‌های عملی، عملی یا فنی را برای یک شغل خاص دریافت کنند.

شما می توانید مواردی مانند طراحی گرافیک، توسعه وب، هنرهای آشپزی، بهداشت حرفه ای و موارد دیگر را مطالعه کنید. کالج ها اغلب با کارفرمایان در صنایع مختلف برای توسعه آخرین برنامه درسی کار می کنند. بسته به برنامه کالج خود، ممکن است از یک تا سه سال تحصیل کنید. وقتی فارغ التحصیل شدید، گواهی یا دیپلم دریافت خواهید کرد.

 • در دانشگاه، دانشجویان اغلب موضوعات نظری عمیقی مانند حقوق، پزشکی، تاریخ هنر، مهندسی و موارد دیگر را مطالعه می کنند.

بسته به برنامه دانشگاه، ممکن است بین سه تا هفت سال تحصیل کنید. وقتی فارغ التحصیل شدید، مدرک لیسانس، فوق لیسانس یا دکترا دریافت خواهید کرد.

در استان کبک، سیستم آموزشی منحصر به فرد است. بعد از دبیرستان، می‌توانید در کالج عمومی و حرفه‌ای، معروف به CÉGEP، شرکت کنید.

در آنجا، ممکن است یک برنامه فنی سه ساله را انتخاب کنید تا شما را برای شغلی در رشته خود آماده کند، یا یک برنامه آکادمیک دو ساله را برای آماده سازی شما برای ادامه تحصیل در دانشگاه انتخاب کنید.

مهم نیست که در کدام استان تحصیل می کنید، انتخاب بین کالج و دانشگاه به علایق و اهداف شما بستگی دارد.

 

این را در نظر بگیرید: کالج ها و دانشگاه های کانادا برنامه ها و دوره های انعطاف پذیری را ارائه می دهند.

www.educanada.ca
ویزای کانادا
 

تعدادی از دانشگاه های کانادا در لیست های رتبه بندی دانشگاه های معروف ظاهر می شوند.

برخی از برنامه‌های کالج و دانشگاه کانادا، تجربیات یادگیری مشارکتی یا ادغام کار را ارائه می‌دهند که در آن دانشجویان به طور متناوب بین تحصیل در کلاس و کار در رشته تحصیلی خود کار می‌کنند.

برخی از افراد حتی تحصیل در کالج و دانشگاه را انتخاب می کنند.

هر انتخابی که داشته باشید، کانادا یک مکان عالی برای تحصیل است.

 
 

در دانش کسری می توانید برای تحصیل در کانادا ؛ ابتدا وقت مشاوره تخصصی رایگان خود را رزرو کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای تحصیل در کانادا را دریافت نموده و سپس برای عقد قرارداد پذیرش تحصیلی کانادا اقدام نمایید.

درخواست آنلاین رزرو وقت مشاوره _ دانش کسری
 
 

پنج مرحله مهم برای تحصیل در کانادا

آیا می خواهید به صدها هزار دانشجوی بین المللی بپیوندید که کانادا را مقصد تحصیل خود کرده اند؟

دانش کسری همواره و در تمام این مراحل همراه شما خواهد بود ؛ چه به صورت حضوری و چه به صورت آنلاین مراجعه کنید …

مرحله ۱: یک مدرسه و برنامه تحصیلی در سطح بین الملل نیاز دارید.

کانادا سرزمینی با امکانات بی پایان است. تحقیقات خود را شروع کنید تا مدارس یا برنامه هایی را که مناسب شما هستند بیابید. در نظر بگیرید که در کدام استان ها و مناطق کانادا می خواهید زندگی کنید. می‌توانید از سراسر کشور، جوامع روستایی کوچک و یا شهرهای پر جنب و جوش بزرگ را انتخاب کنید.

مشاهده دانشگاه های حوزه فعالیت دانش کسری

می‌توانید برنامه‌های کالج و دانشگاه در کانادا را با ابزار جستجوی ما جستجو کنید یا اطلاعاتی در مورد:

 • مدرسه ابتدایی
 • دبیرستان
 • آموزشگاه های زبان

هر استان و هر مدرسه در کانادا به دست آورده و شرایط پذیرش خود را تعیین می کند.

مرحله ۲: بودجه تعیین کنید و نحوه پرداخت هزینه تحصیل خود را بیابید

تحصیل در کانادا یک گزینه مقرون به صرفه است. هزینه های مدرسه و کالج و دانشگاه به طور کلی کمتر از شهریه در استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده (دانشگاه های برتر QS) است.

بسته به جایی که برای تحصیل انتخاب می کنید، هزینه های شما متفاوت خواهد بود. برای کمک به تهیه بودجه خود، برآورد هزینه برای موارد زیر را هم در نظر داشته باشید :

 • غذا
 • مسکن
 • حمل و نقل
 • بیمه سلامت

راه های مختلفی برای کمک به تامین مالی تحصیل شما وجود دارد، مانند:

 • بورسیه تحصیلی، کمک هزینه تحصیلی و کمک هزینه
 • در طول تحصیل خود کار کنید
 • حمایت والدین و یا خانواده

مرحله ۳: باید برای یک مدرسه ، کالج یا دانشگاه درخواست دهیم

هنگام درخواست برای مدرسه ، کالج یا دانشگاه انتخابی خود، حتما اطلاعات دقیق و مدارک درخواستی را ارائه دهید. کارشناسان ما در دانش کسری به شما خواهند گفت که به چه مدارکی نیاز دارید و مراحل بعدی را باید دنبال کنید. به خاطر داشته باشید که هزینه درخواست برای هر موسسه متفاوت است. حتماً از قبل به خوبی درخواست دهید.

مدرسه ، کالج یا دانشگاه شما یا شخص ثالث تعیین شده ممکن است اعتبار و مدارک شما را بررسی کند. ممکن است از شما خواسته شود اسنادی مانند موارد زیر را ارائه دهید:

 • کارت گزارش
 • ریز نمرات
 • گواهینامه های آکادمیک
 • و غیره

مرحله ۴: برای تحصیل در کانادا اقدام کنید ( اپلای تحصیلی )

هنگامی که مدرسه شما نامه پذیرش خود را به شما می دهد، باید بدانید:

 1. آیا به مجوز تحصیل از اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) نیاز دارید؟
 2. آیا می توانید مجوز تحصیل خود را سریعتر از طریق Student Direct Stream دریافت کنید؟
 3. چگونه باید مدارک خود را آماده کنید و به صورت آنلاین با IRCC درخواست دهید.

توجه: اگر در کبک تحصیل خواهید کرد، ممکن است لازم باشد قبل از درخواست مجوز تحصیل، گواهی پذیرش کبک را از دولت کبک دریافت کنید.

هنگامی که IRCC درخواست شما را تأیید کرد، از شما می خواهند که پاسپورت خود را برای آنها ارسال کنید. آنها آن را با مجوز شما همراه با معرفی نامه برای شما پس می فرستند.

وقتی به کانادا سفر می کنید، این نامه را با خود بیاورید و به افسر خدمات مرزی کانادا نشان دهید. اگر تایید شده باشید، افسر پس از آن مجوز تحصیل شما را به شما خواهد داد.

مرحله ۵: برای رفتن به کانادا آماده شوید

خب ؛ تبریک می گوییم ! اکنون برای سفر خود آماده شوید :

 • مسکن و محل اقامت خود را هماهنگ کنید
 • دریابید که به چه نوع بیمه مسافرتی و درمانی نیاز دارید
 • پرواز(های) خود را رزرو کنید و از محدودیت های بار و قوانین گمرکی مطلع شوید
 • مقدار کمی پول نقد کانادایی یا آمریکایی به همراه داشته باشید
 • برنامه تلفن همراه ArriveCan را برای تجربه مرزی سریعتر دانلود کنید


اطمینان حاصل کنید که تمام مدارکی را که نیاز است، همراه داشته باشید؛ مانند:

 1. نامه پذیرش از مدرسه تان
 2. سوابق پزشکی و ایمن سازی
 3. و هر مدرکی که مدرسه از شما می خواهد.

در ویدئوی زیر مدارکی که باید قبل از ورود به کانادا همراه داشته باشید را از زبان آفیسر ال کوری، آژانس خدمات مرزی کانادا خواهید دید :

 
مدارکی که قبل از ورود به کانادا باید همراه داشته باشیم
 
 

در دانش کسری می توانید برای تحصیل در انگلستان ؛ ابتدا وقت مشاوره تخصصی رایگان خود را رزرو کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای تحصیل در انگلستان را دریافت نموده و سپس برای عقد قرارداد پذیرش تحصیلی انگلستان اقدام نمایید.

Go-university-with-Daneshkasra
 
 

در پایان ؛ سفر برای تحصیل در کانادا ، می تواند آموزش کامل و تجربیات ارزشمند زندگی ارائه دهد و شما را برای آینده ای موفق در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است آماده کند. مزایای قرار گرفتن در جوامع بین‌المللی، آموزش با کیفیت بالا، رشد شخصی، و افزایش چشم‌انداز شغلی ؛ تحصیل در کانادا را به انتخابی فوق العاده تبدیل می‌کند تا بهترین فرصت‌ها را برای رشد تحصیلی و شخصی به دست آورید.