آیا میخواهید برای ادامه تحصیل فرزند نوجوان خود با او به کانادا سفر کنید ؟ یا به این فکر می کنید که او را برای تجربه دبیرستان در خارج از کشور به کانادا بفرستید ؟ در هر دو صورت فرصت هایی را برای فرزند نوجوان خود فراهم می کنید تا در یک محیط امن و حمایتی رشد کند و در عین حال تحصیلات در سطح جهانی را تجربه نماید.

در کشور کانادا دبیرستان از کلاس های ۸ تا ۱۲ ام در اکثر استان ها و مناطق کانادا ارائه می شود، به جز کبک که از کلاس ۷ تا ۸ را به عنوان Middle School میخوانند. پس از اتمام موفقیت آمیز دبیرستان در سن ۱۷ یا ۱۸ سالگی ، دانش آموزان می توانند به کالج یا دانشگاه بروند.

دستاوردهای شگرف دانش آموزان نتیجه کیفیت بالای آموزش :

کانادا یکی از رکورد دارهای پیشرفت دانش آموزان در جهان است. به همین دلیل است که کانادا یک انتخاب عالی برای تحصیل در دبیرستان است. در واقع، فرستادن فرزندتان به کانادا برای دبیرستان یکی از بهترین راه‌ها برای آماده‌سازی او برای کالج یا دانشگاه است.

نوجوانان کانادایی جزو بهترین تحصیلکرده های جهان هستند. سازمان Economic Co-operation and Development (OECD) سیستم های آموزشی را در سراسر جهان بررسی و رتبه بندی می کند. در جدیدترین ارزیابی این سازمان، کانادا از رقبایی مانند ایالات متحده، بریتانیا، استرالیا و نیوزلند در همه مقیاس ها ( اعم از خواندن، ریاضیات و علوم ) بالاتر است. کانادا همچنین دارای رتبه دوم بالاترین میزان اتمام دبیرستان در سراسر جهان است.

از نظر تعالی در آموزش، کانادا در حال حاضر رتبه سوم را در میان ۱۵ رقیب بزرگ خود دارد. کیفیت سیستم آموزشی کانادا به عنوان یکی از بزرگترین نقاط قوت این کشور شناخته می شود ( به گزارش اخبار و جهانی ایالات متحده ( USNEWS.COM ) ، بهترین کشورها برای آموزش، ۲۰۲۱ ). کانادا بسیاری از موفقیت های خود را مدیون معلمان استثنایی خود است. معلمان کانادایی دارای حداقل مدرک لیسانس و ۱ سال آموزش عملی تربیت معلم هستند و بسیاری هم برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد ادامه می دهند. معلمان باید به طور منظم مهارت های خود را از طریق آموزش مداوم و توسعه حرفه ای ارتقا دهند.

دبیرستان های کانادا ، دانش آموزان را به صورت جداگانه ارزیابی می کنند. برای یافتن مناسبترین دبیرستان برای فرزندتان ، با کارشناسان ما در دانش کسری در تماس باشید.


درخواست-آنلاین-رزرو-وقت-مشاوره_دانش-کسری

استانداردها و تضمین کیفیت :

کشور کانادا بر آموزش نظارت دارد و هر یک از وزارتخانه های آموزش و پرورش استانها اهمیت حفظ استانداردهای بالا را تشخیص می دهند. شورای وزیران آموزش و پرورش کانادا و یک سازمان ملی ، برای اطمینان از کیفیت و ثبات در سیستم آموزشی با یکدیگر همکاری می کنند ( مقاله کشورهای با عملکرد برتر (کانادا) به نقل از مرکز سنجش بین المللی آموزش، سال ۲۰۱۸ میلادی ).

تحصیل در مقطع دبیرستان کشور کانادا :

هر استان و منطقه زمان شروع و پایان سال تحصیلی را بر مبنای قوانین خود تعیین می کند. اگر چه معمولاً کلاس ها در ماه سپتامبر شروع می شود و در ماه ژوئن به پایان می رسد. ساعات کاری مدارس معمولا از ۸:۳۰ صبح تا ۲:۳۰ بعد از ظهر روزهای دوشنبه تا جمعه است .

البته برخی از دانش‌آموزان برای گذراندن دوره‌های اضافی یا ارتقای نمره درسی، شرکت در ترم تابستانی را هم انتخاب می‌کنند.

بسته به استان یا منطقه، کودکان باید تا سن ۱۶ یا ۱۸ سالگی به مدرسه بروند ( به یاد داشته باشید که کبک ۶ کلاس برای مقطع ابتدایی دارد ).

دبیرستان های دولتی :

بسیاری از دبیرستان های دولتی کانادا دانش آموزان بین المللی را در کلاس های خود می پذیرند. مدارس با بودجه عمومی در سطح محلی توسط هیئت مدیره مدارس منتخب اداره می شوند که یک برنامه درسی یا برنامه مطالعاتی استاندارد ارائه می دهند. تقریباً همه مدارس دولتی دانش‌آموزان دختر و پسر یکسان در کلاس‌های دارند و فقط برنامه‌های روزانه ارائه می‌کنند.

در اکثر نقاط کانادا، دانشجویان بین المللی می توانند به زبان های انگلیسی، فرانسوی یا هر دو تحصیل کنند. برخی از استان ها یک سیستم آموزشی جداگانه ارائه می دهند که شامل کلاس های دینی است. این بخشی از سیستم مدارس دولتی است و برای همه آزاد است.

بسیاری از والدین، نوجوانان خود را برای تحصیل در خارج از کشور به کانادا می فرستند. دانش‌آموزان با خانواده‌های کانادایی زندگی می‌کنند، فرهنگ را یاد می‌گیرند، خاطراتی را به دست می‌آورند که در طول عمر باقی می‌مانند و در عین حال تحصیلات عالی کسب می‌کنند.

دبیرستان های خصوصی :

کانادا همچنین دارای مدارس متوسطه مستقل و خصوصی است. آنها برای حضور و غیاب هزینه دریافت می کنند. مدارس خصوصی باید همان برنامه درسی مدارس دولتی را در استان یا منطقه ارائه دهند. این تضمین می کند که دانش آموزان همان دوره تحصیلی را که در سیستم مدارس دولتی انجام می دهند، بگذرانند.

اندازه کلاس در مدارس خصوصی اغلب کوچکتر از مدارس دولتی است که باعث می شود دانش آموزان از برنامه تحصیلی اختصاصی شده بهره مند شوند. برخی از مدارس خصوصی ، یک برنامه مذهبی هم علاوه بر دروس استاندارد مدارس خواهند داشت. گاهی اوقات، مدارس خصوصی فقط برای پسران یا فقط برای دختران ایجاد می شود.

دبیرستان های خصوصی شامل مدارس شبانه روزی ( با امکانات اقامتی در محل )، مدارس جایگزین با برنامه های کارشناسی بین المللی و برنامه های ورزشی تخصصی و مدارسی برای دانش آموزان با نیازهای یادگیری منحصر به فرد است.

هزینه دوره متوسطه در کانادا :

دبیرستان های دولتی در کانادا برای شهروندان کانادایی و مقیم دائم این کشور رایگان است. در غیر این صورت، مدارس هزینه هایی را برای دانشجویان بین المللی دریافت می کنند که می تواند از حدود ۱۰.۰۰۰ تا ۱۷.۰۰۰ دلار کانادا در سال متغیر باشد. لطفاً مدرسه ای که می خواهید نوجوان شما در آن تحصیل کند را به کارشناسان دانش کسری اعلام کنید تا هزینه تحصیل دانش آموزان بین المللی را برای همان دبیرستان به طور دقیق به ما بگویند.

گاهی اوقات، مدارس برای شرکت در فعالیت‌های فوق برنامه، مانند تیم‌های ورزشی یا گردش‌های مدرسه، هزینه‌های کمی را نیز از فرزند شما دریافت می‌کنند. در دبیرستان، بسیاری از دانش آموزان ناهار خود را به مدرسه می آورند. با این حال، برخی مدارس کافه تریا یا برنامه های ناهار گرم را ارائه می دهند که فرزند شما می تواند یک وعده غذایی بخرد.

الزامات آموزشی کشور کانادا

برای ورود به دبیرستان در کانادا، فرزند شما ممکن است نیاز داشته باشد که نشان دهد:

  • دروسی که مطابق با سطح علمی مدارس کانادا است، به پایان رسانده و نمرات آنرا ارائه دهد.
  • مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسوی دارد
  • نتایج مدرسه یا ریز نمرات مدارس کشور خود

ثبت نام در دبیرستان های کانادا

برای تحصیل در دبیرستان دولتی باید با نهاد محلی مدرسه هماهنگ شویم ، این نوع نهادها دانش‌آموزان جدید را ارزیابی می‌کنند تا دانش آموز بتواند کلاس‌ها را در سطح تحصیلی درست شروع کند. مدارس خصوصی ، این این پروسه را خودشان انجام می دهند .

ممکن است مهلت هایی برای ارسال درخواست ثبت نام برای مدارس دولتی یا خصوصی وجود داشته باشد. برای حصول اطمینان از این مهلت ها و شرایط ثبت نام هر مدرسه ، با کارشناسان ما در دانش کسری در ارتباط باشید.

مشاهده در آپارات دانش کسری

در دانش کسری می توانید برای تحصیل در انگلستان ؛ ابتدا وقت مشاوره تخصصی رایگان خود را رزرو کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای تحصیل در انگلستان را دریافت نموده و سپس برای عقد قرارداد پذیرش تحصیلی انگلستان اقدام نمایید.

Go-university-with-Daneshkasra