از کشور استرالیا بیشتر بدانید

اگر قصد تحصیل در استرالیا را دارید ، باید بداید که استرالیا کشوری توسعه یافته با اقتصاد متکی بر بازرگانی و کشاورزی است. این کشور دارای ۳۷ دانشگاه با بودجه دولتی و سه دانشگاه خصوصی و همچنین تعدادی مؤسسه تخصصی دیگر است که دوره‌های مورد تأیید را در سطح آموزش عالی ارائه می‌دهند. OECD استرالیا را در میان گران‌ترین کشورها برای حضور در دانشگاه قرار می‌دهد. ۳۰٫۹ درصد از جمعیت استرالیا دارای مدرک تحصیلی دانشگاهی هستند که در میان بالاترین درصدها در جهان است.

انگلیسی زبان بودن، امن بودن و کیفیت آموزش بالا باعث محبوبیت این کشور در بین دانشجویان بین‌المللی شده‌است. دانشجویان بین‌المللی بسیاری در شهرهای ملبورن، سیدنی آدلاید و … در حال تحصیل هستند. اکثر دانشجویان بین‌المللی از کشورهای چون چین، هند، کره، انگلستان، ایران، تایوان و … در این کشور مشغول به تحصیل هستند.

استرالیا به خاطر اکوسیستم های متنوع، محیط های طبیعی و زمین های کشاورزی وسیع خود شناخته شده و کشوری شگفت انگیز برای به دست آوردن دانش تخصصی در اقلیم های مختلف و کسب تجربه عملی در این زمینه است.

مدارک معتبر جهانی :

مدارک تحصیلی مراکز آموزشی استرالیا با بالاترین استانداردها مطابقت دارد و اغلب توسط سازمان های بین المللی به رسمیت شناخته می شود. از آنجایی که در سراسر جهان به مهارت های کشاورزی و زراعت نیاز است، تحصیل شما می تواند شما را تقریباً به هر جایی در این حوزه برساند.

آینده نوآوری :

استرالیا به عنوان یک رهبر جهانی در کشاورزی و زراعت شناخته شده است که در هسته آن تاریخچه کشاورزی غنی و نوآوری دارد. آنچه یاد می گیرید شما را برای رویارویی با چالش های آینده، یافتن تعادلی بین روش های سنتی و فناوری های جدید برای حل مشکلات جهانی آماده می کند.

پنج مرحله تا تحصیل در استرالیا

مراحل زیر را برای شروع سفر تحصیلی خود در استرالیا دنبال کنید.

۱. حوزه مطالعاتی خود را انتخاب کنید ؛ هدف شغلی یا آموزشی شما هر چه باشد، در استرالیا دوره‌ای وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا به هدف خود برسید.

۲. رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید ؛ از ابزار جستجوی دوره ها برای یافتن و مقایسه دوره ها استفاده کنید.

۳. بودجه و هزینه های خود را برنامه ریزی کنید ؛ هزینه های تحصیل و زندگی خود را تخمین بزنید.

۴. درخواست ویزای دانشجویی خود را آماده کنید ؛ برای مطالعه یک دوره تمام وقت که بیش از سه ماه است، به ویزای دانشجویی نیاز دارید.

۵. برای تحصیل در استرالیا آماده شوید ؛ هنگامی که درخواست اخذ پذیرش تحصیلی شما پذیرفته شد و ویزای شما مرتب شد، وقت آن است که برای حرکت خود به استرالیا برنامه ریزی کنید.

چرا استرالیا را انتخاب کنم؟

Ranking of australia

نهمین کشور دارنده دانشگاه های معتبر بین ۱۰۰ کشور برتر دنیا

منبع : QS World University Rankings 2024

Ranking of australia

۹۵ درصد از دانشگاه های استرالیا در سطح جهانی رتبه بندی شده اند

منبع : QS World University Rankings 2024

Ranking of australia

ششمین شهر از ۵۰ شهر برتر دانشجویی جهان

منبع : QS Best Student Cities 2024

قدم اول: حوزه مطالعاتی خود را انتخاب کنید ؛

حوزه های تحصیلی بسیار مختلف و متنوعی در دانشگاه های استرالیا وجود دارد که دانشجویان میتوانند با توجه به علاقه خود وارد هرکدام از این حوزه ها شوند.

این حوزه ها عبارتند از :

 • کشاورزی و زراعت
 • معماری، عمران و برنامه ریزی
 • تجارت، مدیریت و کارآفرینی
 • هنرهای خلاقانه و طراحی
 • مهندسی، اتوماسیون و فناوری
 • بهداشت، پزشکی و روانشناسی
 • سفر، گردشگری و هتلداری
 • دامپزشکی
 • فناوری اطلاعات (IT) و کامپیوتر
 • حقوق و مطالعات حقوقی
 • رسانه و ارتباطات
 • تربیت بدنی و تناسب اندام
 • علوم و ریاضیات
 • جامعه، فرهنگ و علوم انسانی
 • تربیت معلم و مدرس

قدم دوم: رشته تحصیلی خود را انتخاب کنید ؛

برای مشاهده و انتخاب رشته و بررسی شرایط هر رشته ، میتوانید از موتور جستجوی سایت رسمی استرالیا استفاده کنید.

قدم سوم: بودجه و هزینه های خود را برنامه ریزی کنید ؛

هزینه های زندگی :

دانستن میانگین هزینه های زندگی در استرالیا بخش مهمی از آمادگی مالی شما است. برای دریافت ایده بهتر، ماشین حساب دستی هزینه زندگی ما را بررسی کنید.

ماشین حساب هزینه زندگی برای کمک به شما در مورد نحوه خرج کردن پول و تخمین کلی هزینه های بالقوه در استرالیا طراحی شده است.

ماشین حساب هزینه زندگی در استرالیا

این ابزار برای کمک به شما طراحی شده است که برآورد کنید سبک زندگی انتخابی شما در استرالیا چقدر می تواند هزینه داشته باشد. شما می توانید ترتیبات اقامت، گزینه های حمل و نقل و همچنین سایر انتخاب های سبک زندگی را با هم مقایسه کنید. هزینه های ارائه شده فقط یک راهنمای تقریبی است.

هزینه های تحصیل :

هزینه های تحصیل برای دانشجویان بین المللی در شهرها و برنامه ها متفاوت است. دانشجویان همچنین باید بدانند که هزینه تحصیل در استرالیا به موارد زیر بستگی دارد:

 • دانشگاه ، کالج یا مدرسه ای که انتخاب میکنید.
 • سطح و مقطع تحصیلی که انتخاب می کنید
 • محل تحصیل شما در استرالیا

ممکن است هزینه های اضافی برای دوره شما وجود داشته باشد، مانند مواد آموزشی یا الزامات لباس (مانند چکمه های ایمنی کار یا کت آزمایشگاهی).

برای جستجوی ارائه کامل دوره های استرالیا و هزینه های تحصیل آنها، روی لینک زیر کلیک کنید.

گزینه ها و هزینه های تحصیل را بررسی کنید.

شرایط مالی مورد نیاز برای ویزا

وزارت کشور استرالیا دارای شرایط مالی است که باید برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا رعایت کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه احراز تمکن مالی برای ویزای دانشجویی، به برنامه گام به گام درخواست ویزای دانشجویی ( زیر کلاس ۵۰۰ ) و ابزار چک لیست اسناد مراجعه کنید. هزینه های واقعی زندگی در سراسر استرالیا متفاوت است و ممکن است بسیار بیشتر از آنچه برای ویزا مورد نیاز است باشد. برای تحقیق در مورد هزینه های زندگی در استرالیا از ماشین حساب هزینه زندگی استفاده کنید.

اگر در طول اقامت در استرالیا با مشکلات مالی مواجه شدید، با کارکنان خدمات پشتیبانی دانشجویان بین المللی ارائه دهنده آموزش خود صحبت کنید.

قدم چهارم: درخواست ویزای دانشجویی خود را آماده کنید ؛

درخواست ویزای دانشجویی (زیر کلاس ۵۰۰) برای تحصیل در استرالیا

چگونه برای ویزای خود اقدام کنید ؟

در اینجا با توجه به موضوع ، ما صرفاً تیترهای مراحل احراز شرایط ویزا را بیان میکنیم ؛ برای مطالعه دقیقتر شرایط به صفحه درخواست ویزای دانشجویی (زیر کلاس ۵۰۰) مراجعه نمایید .

مرحله ۱ – نامه پیشنهاد ( Letter of Offer )
مرحله ۲ – تایید ثبت نام (CoE)
مرحله ۳ – اثبات تسلط به زبان انگلیسی
مرحله ۴ – نیاز به ورود موقت واقعی ( (GTE)Genuine Temporary Entrant ).
مرحله ۵ – اثبات تمکن مالی
مرحله ۶ – پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور ( (OSHC) Overseas Student Health Cover )
مرحله ۷ – الزامات بهداشتی
مرحله ۸ – احراز هویت
مرحله ۹ – درخواست با استفاده از ImmiAccount
مرحله ۱۰ – بررسی الزامات سفر

قدم پنجم: برای تحصیل در استرالیا آماده شوید ؛

وقتی برای تحصیل پذیرفته شدید، وقت آن است که برای سفر خود برنامه ریزی کنید. نحوه درخواست ویزا را بیابید، از چک لیست سفر مفید ما استفاده کنید و نکاتی را در مورد استقرار در زندگی جدید خود در استرالیا دریافت کنید. برای تمام این مراحل ، کارشناسان دانش کسری در کنار شما هستند …

در دانش کسری می توانید برای تحصیل در کشور استرالیا ؛ ابتدا وقت مشاوره تخصصی رایگان خود را رزرو کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای تحصیل در استرالیا را دریافت نموده و سپس برای عقد قرارداد پذیرش تحصیلی کشور استرالیا اقدام نمایید.
مشاهده در آپارات دانش کسری