با نحوه تحصیل در ایالات متحده به عنوان یک دانشجوی بین المللی آشنا شوید

اگر می خواهید برای شرکت در کالج به ایالات متحده سفر کنید اما روند آن را نمی دانید، راهنمای ۵ مرحله ای وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا می تواند به شما کمک کند.

چه بخواهید فقط یک ترم را بگذرانید یا کل مدرک خود را در ایالات متحده کسب کنید، از ۵ گام برای تحصیل در ایالات متحده، با توصیه وزارت امور خارجه استفاده کنید. ما توضیح خواهیم داد که چگونه می توانید:

 1. درباره مدارسی که نیازهای شما را برآورده می کنند تحقیق کنید ( میتوانید از مشاوران دانش کسری کمک بگیرید ).
 2. هزینه های تحصیلی و سکونت را برآورد کنید. (دولت ایالات متحده به طور کلی بودجه ای برای دانشجویان بین المللی فراهم نمی کند تا برای تحصیل به ایالات متحده بیایند.)
 3. برای یک مدرسه ، کالج یا دانشگاه درخواست دهید. ( کارشناس شما در دانش کسری این کار را برای شما انجام خواهد داد )
 4. ویزای دانشجویی بگیرید. ( کارشناس شما در دانش کسری این کار را برای شما انجام خواهد داد )
 5. برای سفر به ایالات متحده آماده شوید.

در دانش کسری می توانید برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا؛ ابتدا وقت مشاوره تخصصی رایگان خود را رزرو کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای تحصیل در ایالات متحده را دریافت نموده و سپس برای عقد قرارداد پذیرش تحصیلی آمریکا اقدام نمایید.

درخواست-آنلاین-رزرو-وقت-مشاوره_دانش-کسری

قدم اول: در مورد گزینه های خود تحقیق کنید.

اولین قدم برای تحصیل در ایالات متحده، تحقیق در مورد گزینه های شما برای یافتن کالج یا دانشگاهی است که به بهترین وجه با نیازهای شما مطابقت دارد. شما نباید سعی کنید خود را با مدرسه مطابقت دهید، بلکه باید مدرسه ای را پیدا کنید که با شما و اولویت ها و اهداف بلندمدت مطابقت دارد.
به یاد داشته باشید که هیچ سیستم رتبه بندی رسمی برای کالج ها و دانشگاه ها در ایالات متحده وجود ندارد. بهترین ، کالج یا دانشگاهی است که برای شما بهترین است و نیازهای علمی، مالی و شخصی شما را برآورده می کند.
حداقل ۱۲ تا ۱۸ ماه قبل از سال تحصیلی که می خواهید در کالج یا دانشگاه ایالات متحده شرکت کنید، باید تحقیقات خود را شروع کنید. با پاسخ دادن به این سؤالات اساسی در این بخش شروع کنید:

 1. چرا می خواهید در ایالات متحده تحصیل کنید؟
 2. کدام مدرسه ، کالج یا دانشگاه برای شما بهتر از بقیه ست؟
 3. کدام کالج ها یا دانشگاه ها پاسخگوی نیازهای شما هستند؟
 4. آیا به کمک مالی نیاز خواهید داشت؟
 5. مهلت درخواست و کمک مالی چقدر است؟
 6. کجا می خواهید در ایالات متحده زندگی کنید؟

سطح تحصیلی خود را انتخاب کنید ( مثلاً مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و غیره ) تا درباره گزینه های خود بیشتر بدانید. به خاطر داشته باشید که مدارسی که درخواست می دهید باید برای تبادل دانش آموزان بین المللی تایید شده باشند. می‌توانید فهرستی از مدارس دارای تاییدیه ( قابل جستجو ) را در مطالعه وزارت امنیت داخلی در وب‌سایت ایالات متحده بیابید.

قدم دوم: برآورد هزینه های تحصیلی.

روی خودت سرمایه گذاری کن! هزینه زندگی و تحصیل در ایالات متحده متفاوت است. با برنامه ریزی و تحقیق مناسب برای ادامه تحصیلات عالی در ایالات متحده ؛ می توان سرمایه گذاری روی رشد فردی را مفید و مقرون به صرفه کرد.

هر چه زودتر برنامه ریزی مالی خود را شروع کنید. هر ساله دانشجویان بین المللی کمک های مالی قابل توجهی برای تحصیل خود دریافت می کنند. با این حال، رقابت بالا است. درخواست های کمک مالی همراه باید با ثبت درخواست های پذیرش همراه باشد.

هنگامی که به دنبال تحصیل در ایالات متحده هستید، ارزیابی وضعیت مالی خود باید یکی از اولین کارهایی باشد که انجام می دهید. مانند هر سرمایه گذاری دیگری، باید ارزیابی کنید که چه چیزی برای اهداف تحصیلی و شغلی شما بهترین است و برای چه چیزی مایل به خرج کردن هستید.

به دنبال فرصت های ویژه و کمک های مالی باشید.

موسسات ایالات متحده طیف گسترده ای از برنامه ها را با طیف گسترده ای از شهریه و هزینه ارائه می دهند. اطلاعاتی را در مورد فرصت‌های ویژه و مقررات کمک مالی که موسسات آموزش عالی ایالات متحده به دانشجویان بین‌المللی ارائه می‌دهند، بیابید. مانند بورسیه‌ها، مزایای شهریه در ایالت ها، هزینه‌ها و مهلت‌های درخواست لغو شده، و مقررات مشابه.

به خاطر داشته باشید که ایالات متحده یک کشور بزرگ است و هزینه های زندگی در هر مکان بسیار متفاوت است. شما باید بودجه خود و آنچه را که می توانید برای تحصیل و هزینه های زندگی خود خرج کنید، ارزیابی کنید.

قدم سوم: برای یک مدرسه ، کالج یا دانشگاه درخواست دهید.

اکنون به مرحله ۳ رسیده اید ؛ درخواست ( Application ) خود را تکمیل کنید. در این مرحله الزامات درخواست عمومی برای کالج ها و دانشگاه های ایالات متحده را در نظر گرفته و پوشش دهید. برای تنظیم بهتر درخواست خود با کارشناسان ما در دانش کسری مشورت کنید.
درخواست برای تحصیل در ایالات متحده کاری است که زمان و تمرکز می‌برد ، زیرا هر درخواست متفاوت است و شامل جمع‌آوری توصیه‌ها، نوشتن مقاله و مسیریابی نتایج آزمون‌های استاندارد مورد نیاز و … است. برنامه ریزی کنید تا به این مرحله زمان مناسبی را برای یک نتیجه موفق اختصاص دهید.

قدم چهارم: برای اخذ ویزای دانشجویی درخواست دهید.

این مرحله شامل انواع ویزای دانشجویی F، J و M می شود. باید نوع ویزای مورد نیاز خود را با توجه به نیازها و شرایط خود انتخاب کنید.

اطلاعات مربوط به ویزا و سفر را می توانید در وب سایت دفتر امور کنسولی وزارت امور خارجه ایالات متحده و مطالعه وزارت امنیت داخلی ایالات متحده در ایالات متحده یافت.

قدم پنجم: برای سفر به ایالات متحده آماده شوید.

آماده شدن برای عزیمت ، آخرین مرحله از پنج قدم شما برای تحصیل در ایالات متحده است.

مؤلفه‌های کلیدی این مرحله نهایی شامل : تنظیم مقدمات سفر، حضور در یک جلسه توجیهی قبل از عزیمت در مرکز محلی EducationUSA ( به صورت حضوری یا آنلاین )، جمع‌آوری اسناد و مدارک قبل از عزیمت برای ورود به امریکا، و همچنین گزارش به مدرسه و هماهنگی های لازم است.

وب سایت مؤسسه جدید خود را برای اطلاعات بیشتر قبل از عزیمت بررسی کنید. یقیناً اطلاعات درج شده در وب سایت موسسه مقصد بسیار تخصصی تر است و اطلاعاتی در مورد بیمه درمانی، میانگین دمای محلی در طول سال، گزینه های حمل و نقل محلی، مسکن و موارد دیگر دارد.

در جلسه توجیهی قبل از عزیمت شرکت کنید .
مراکز مشاوره EducationUSA جلسات توجیهی قبل از عزیمت را برای دانش آموزانی که آماده عزیمت به ایالات متحده هستند سازماندهی می کنند. مشاوران EducationUSA و فارغ التحصیلان ایالات متحده اطلاعات و منابعی را ارائه می دهند که به شما کمک می کند برای تجربیات جدید آماده شوید و مهارت های خود را برای سازگاری با چالش های جدید توسعه دهید. موضوعات مورد بحث شامل تفاوت‌های فرهنگی، انگیزه، تغییرات محیط خانه، سیستم‌ها و انتظارات دانشگاهی، مسکن و مقابله در یک محیط فرهنگی جدید است. با نزدیکترین مرکز مشاوره EducationUSA خود تماس بگیرید تا در یک جلسه توجیهی قبل از عزیمت شرکت کنید.

در دانش کسری می توانید برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا؛ ابتدا وقت مشاوره تخصصی رایگان خود را رزرو کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای تحصیل در ایالات متحده را دریافت نموده و سپس برای عقد قرارداد پذیرش تحصیلی آمریکا اقدام نمایید.
مشاهده در آپارات دانش کسری