صفحه نخست

تحصیل در

مقطع دکتری

Study in Canada

.PH.D

برای تحصیل در مقطع دکتری در مراکز آموزش عالی و دانشگاه‌های این کشور می‌بایست بین ۴ تا ۶ سال زمان صرف نمایید. دوره دکتری در کانادا به صورت پژوهش محور بوده و می‌بایست برای اپلای در مقطع دکتری در گام نخست استاد راهنما پیدا نمایید ولی برخی از مراکز آموزش عالی و دانشگاه در این کشور کمیته محور هستند. علاوه بر این فارغ‌التحصیلان با استفاده از دریافت ویزای کار قادر هستند تا ۳ سال دیگر در این کشور مانده و مشغول به کار و زندگی در کانادا شوند. ضمن اینکه بعد از گذشت یک سال در این کشور در صورت داشتن شرایط لازم می‌توانند برای اقامت دائم این کشور نیز اقدام نمایند

در ابتدای کار دانش کسری برای هر فرد یک مشاور و کارشناس خصوصی مجرب و آموزش دیده در نظر میگیرید که خود این کارشناسان آموزش دیده به روند مکاتبات با اساتید به صورت کامل اشراف دارند.

مهمترین قست اخذ پذیرش تحصیلی مدرک زبان ،انگیزه نامه”SOP” و رزرومه “CV”و علاقه پژوهش”Research interest” هست. در واقع تا ۸۰ درصد تصمیم دانشگاه جهت ارائه پذیرش براساس این موارد متقاضی خواهد بود . بنابراین ویرایش این متن تاثیر بسزایی در جلب نظر اساتید و اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا خواهد داشت. دانش کسری با کمک ویراستاران مجرب که براساس آخرین سایست های روز دنیا اقدام وبه ویرایش انگیزه نامه مینمایند کمک شایانی به متقاضیان اخذ پذیرش تخصیلی نموده است.

صفر تا صد مکاتبات با استاید از طریق موسسه انجام میپذیرد.

قبل از ارسال درخواست (اپلای)، متقاضی می‌تواند در موسسه حضور یابد و تمامی فرم‌های پذیرش خود را با دقت بررسی و تایید نماید.

در موسسه دانش کسری آمادگی برای تمامی مصاحبه ها به صورت تخصصی انجام میگیرد و در روز مصاحبه در شرکت کارشناس شما را همراهی مینماید.

مدارک مورد نیاز

برای دریافت پذیرش دوره دکتری علاوه بر مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد و ریز نمرات رسمی ارائه دو و یا سه توصیه نامه از اساتید هم الزامی است .داشتن مقاله یا رزومه پژوهشی برای بالابردن احتمال فاند کمک میکند. بهترین سن اقدام برای دکتری از ۲۷ تا ۴۰ سالگی است. ارائه انگیزه نامه”SOP” و رزرومه “CV”و علاقه پژوهش”Research interest” برای اخذ پذیرش الزامی است.تعیین استاد راهنما الزامات اقدام برای دکتری است. متقاضیان باید توجه داشته باشند که معدل لیسانس و فوق لیسانس باید بالای ۱۶.۵ باشد تا برای دریافت بورسیه اقدام گردد.حداقل مدرک زبان برای دریافت پذیرش دکتری در کانادا آیلتس ۶.۵ و یا مدارک زبان معتبر معادل آن ( تافل، دولینگو و پی تی ای) میباشد

چقدر طول میکشد تا پذیرش تحصیلی خودم را از یک دانشگاه کانادایی بگیرم ؟

ورودی دانشگاههای کانادا عمدتا پاییز و زمستان است. . زمان ارائه مدارک برای هر دانشگاه همزمان با ارسال فرم درخواست پذیرش و قبل از Deadline دانشگاه که یا تا ژانویه برای ترم پاییز و یا تا جولای برای ترم زمستان خواهد .لازم به ذکر است با توجه به استاد محور بودن دوره دکتری در کانادا ممکن است زمان اپلای با زمان دریافت پذیرش قطعی از استاد و دانشگاه بیش از ۸ ماه زمان ببرد که این زمان بسته به مصاحبه با استاد و تصمیم نهایی کمیته دانشگاه و استاد خواهد داشت.به عبارت دیگر از زمان اپلای برای دانشگاه تا دریافت ویزا و ورود به کشور حدود ۸ ماه زمان خواهد برد. .

برای تحصیل در مقطع

دکتری کانادا

چقدر هزینه خواهم کرد ؟؟

برای دوره دکتری دریافت فاند جزء الزامات موسسه دانش کسری خواهد بود و مبلغ دریافتی بابت فاند از مبالغ ذکر شده کسر میگردد.که در این صورت دوره دکتری غالبا کم هزینه ترین دوره تحصیلی در کانادا خواهد بود. هزینه کلی کانادا برای دوره دکتری به طور کلی سالانه بین ۳۰ تا ۴۵ هزار دلار درنظر گرفته میشود که از این مبلغ ۱۰ تا ۲۵ هزار دلارکانادا شهریه سالانه دانشگاه است که این این شهریه بسته به شهر، رشته و یا دانشگاه به صورت دقیق مشخص خواهد شد. همچنین برای هر دانشجو طبق آخرین بروز رسانی قانون مهاجرت کانادا حدود ۲۰۰۰ دلار مخارج ماهیانه (۷۰ درصد این مبلغ بابت مسکن و مابقی هزینه های دیگر)در نظر گرفته میشود. البته در نظر داشته باشید که که اکثر دانشگاههای کانادا برای بررسی فرم پذیرش نیز بین ۵۰ تا ۱۵۰ دلار هم همزمان با سابمیت پرونده دریافت مینمایند

همین الان وقت مشاوره رایگان خود را

رزرو کنید