صفحه نخست

تحصیل در

مقطع کارشناسی ارشد کانادا

Study in Canada

Master's Degree

  1. دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کانادا ۱ تا ۲ سال است. مقطع ارشد معمولا شامل ۴۵ تا ۶۰ واحد درسی است.

  2. این دوره‌ها به دو شکل، آموزش محور (Course-Based) یا پژوهش محور (Research-Based) ارائه می‌شوند.
  3. در دوره‌های آموزش محور، اصطلاحاً دوره‌های آموزش سنتی، کلاس‌ها به صورت حضوری برگزار می‌شوند. دانشجوان ملزم به حضور در کلاس‌ها، شرکت در آزمون‌ها، و ارائه تکالیف مشخص هستند.
  4. در دوره‌های پژوهش محور، آموزش از طریق مشارکت در پروژه‌ها و تحقیقات ارائه می‌شود. این نوع آموزش معمولاً برای افرادی مناسب است که قصد ادامه تحصیلات پس از کسب مدرک کارشناسی ارشد را دارند.

هر متقاضی در دانش کسری دارای یک کارشناس خصوصی مجرب و اموزش دیده است که با توجه به شرایط فردی متقاضی از قبیل علایق، ریز نمرات و رزومه، لیستی از بهترین دانشگاههای کانادا که بالای ۸۰ درصد احتمال پذیرش متقاضی در آن وجود دارد در اختیار متقاضی می گذارد

برای انتخاب دانشگاه محدودیتی وجود ندارد و متقاضی میتواند با توجه به رزومه و معدل خود در سراسر کانادا دانشگاه های مورد نظر را با کارشناس خود بررسی و نسبت به اپلای اقدام کند.

مهمترین قست اخذ پذیرش تحصیلی مدرک زبان ،انگیزه نامه و رزرومه هست. در واقع تا ۸۰ درصد تصمیم دانشگاه جهت ارائه پذیرش براساس انگیزه نامه متقاضی خواهد بود . بنابراین ویرایش این متن تاثیر بسزایی در اخذ پذیرش از دانشگاههای کانادا خواهد داشت. دانش کسری با کمک ویراستاران مجرب که براساس آخرین سایست های روز دنیا اقدام وبه ویرایش انگیزه نامه مینمایند کمک شایانی به متقاضیان اخذ پذیرش تخصیلی نموده است.

قبل از اپلای متقاضی میتواند در شرکت حضور داشته باشد و تمام فرم پذیرش خود را ملاحظه و تایید نماید.

در موسسه دانش کسری آماگی برای تمامی مصاحبه ها به صورت تخصصی انجام میگیرد و در روز مصاحبه در شرکت کارشناس شما را همراهی مینماید.

مدارک و شرایط

برای دریافت پذیرش دوره کارشناسی ارشد علاوه بر مدرک کارشناسی و ریز نمرات رسمی ارائه دو و یا سه توصیه نامه از اساتید هم الزامی است .البته باید توجه داشت که رشته انتخابی شما باید با مدرک لیسانس مطابقت داشته باشد و تغییر رشته فقط با شرایط خاص که کارشناس موسسه اعلام مینماید قابل انجام خواهد بود. بهترین سن اقدام برای فوق لیسانس از ۲۲ تا ۳۰ سالگی است. ارائه انگیزه نامه و رزرومه برای اخذ پذیرش الزامی است.تعیین استاد راهنما برای رشته های پژوهش محور از دیگر الزامات اقدام برای کارشناسی ارشد است.حداقل مدرک زبان برای دریافت پذیرش فوق لیسانس در کانادا آیلتس ۶.۵ و یا مدارک زبان معتبر معادل آن ( تافل، دولینگو و پی تی ای) میباشد

چقدر طول میکشد تا پذیرش تحصیلی خودم را از یک دانشگاه کانادایی بگیرم ؟

ورودی دانشگاههای کانادا عمدتا پاییز و زمستان است. گر چه تعداد محدودی از دانشگاهها ورودی بهار و تابستان هم شامل میشود.. زمان ارئه مدارک برای هر دانشگاه همزمان با ارسال فرم درخواست پذیرش (قبل از Deadline دانشگاه) است که این تاریخ به طور تقریبی ۸ ماه قبل از شروع ترم تحصیلی میباشد.به عبارت دیگر از زمان اپلای برای دانشگاه تا دریافت ویزا و ورود به کشور حداکثر ۸ ماه زمان خواهد برد.

برای تحصیل در مقطع

کارشناسی ارشد کانادا

چقدر هزینه خواهم کرد ؟؟

هزینه کلی کانادا برای دوره فوق لیسانس به طور کلی سالانه بین ۳۰ تا ۴۵ هزار دلار درنظر گرفته میشود که از این مبلغ ۱۰ تا ۲۵ هزار دلارکانادا شهریه سالانه دانشگاه است که این این شهریه بسته به شهر، رشته و یا دانشگاه به صورت دقیق مشخص خواهد شد. همچنین برای هر دانشجو طبق آخرین بروز رسانی قانون مهاجرت کانادا حدود ۲۰۰۰ دلار مخارج ماهیانه (۷۰ درصد این مبلغ بابت مسکن و مابقی هزینه های دیگر)در نظر گرفته میشود. البته در نظر داشته باشید که اکثر دانشگاههای کانادا برای بررسی فرم پذیرش نیز بین ۵۰ تا ۱۵۰ دلار هم همزمان با سابمیت پرونده دریافت مینمایند

همین الان وقت مشاوره رایگان خود را

رزرو کنید