چگونه برای ویزای دانشجویی کشور استرالیا اقدام کنیم ؟

اطلاعات گام به گام در مورد نحوه درخواست ویزای دانشجویی (ساب کلاس ۵۰۰) برای تحصیل در استرالیا

انتخاب برای تحصیل در استرالیا گامی هیجان انگیز به سوی آینده ای روشن است. در اینجا یک راهنمای ساده برای درخواست ویزای دانشجویی آورده شده است.

مرحله ۱ – نامه پیشنهاد ( Offer Letter )

اگر درخواست دوره شما موفقیت آمیز باشد، یک نامه پیشنهاد از دانشگاه ، کالج یا مدرسه خود دریافت خواهید کرد.

  • قبل از اینکه نامه پیشنهاد را بپذیرید ، آنرا به دقت بخوانید. این شامل جزئیات دوره شما، شرایط ثبت نام و هزینه هایی است که در صورت پذیرش پیشنهاد باید پرداخت کنید.
  • مطمئن شوید که تمام حقوق خود، از جمله ترتیبات بازپرداخت را درک می کنید. اگر دوره خود را شروع یا به پایان نرسانید، از توافق برای تعیین اینکه آیا هزینه های پرداخت شده را بازپرداخت خواهید کرد یا خیر، استفاده می شود.
  • اگر از هیچ یک از شرایط آن راضی نیستید، نامه پیشنهاد را نپذیرید.
  • یک کپی از نامه پیشنهاد را نگه دارید. شما به این نسخه نیاز دارید تا از حقوق خود آگاه باشید و اگر مجبور هستید علیه دانشگاه ، کالج یا مدرسه خود ادعایی داشته باشید.

مرحله ۲ – تایید ثبت نام یا (CoE) Confirmation of Enrolment

تأیید ثبت نام (CoE) مدرکی است که توسط دانشگاه ، کالج یا مدرسه شما صادر می شود و ثبت نام شما در یک دوره خاص را تأیید می کند. پس از اینکه نامه پیشنهادی خود را پذیرفتید و سپرده خود را پرداخت کردید، CoE برای شما ارسال می شود.

شما باید یک کپی از CoE خود را در درخواست ویزای دانشجویی خود قرار دهید تا دولت استرالیا مدرکی مبنی بر ثبت نام شما در دوره اعلام شده خود داشته باشد.

لطفاً توجه داشته باشید: CoE های همزمان دیگر صادر نمی شوند. اگر می خواهید دوره خود را از مدرک تحصیلات عالی به دوره آموزش حرفه ای و حرفه ای تغییر دهید، باید تمام شرایط ویزای دانشجویی را داشته باشید. ممکن است با توجه به یادگیری قبلی خود واجد شرایط دریافت اعتبار و معافیت باشید.

مرحله ۳ – اثبات تسلط به زبان انگلیسی

دوره های آموزشی استرالیا به زبان انگلیسی تدریس می شوند، بنابراین ممکن است نیاز به ارائه گواهی نتایج آزمون زبان انگلیسی مورد تایید داشته باشید. این گواهی به دولت استرالیا ثابت می کند که شما حداقل سطح مهارت انگلیسی مورد نیاز برای موفقیت در دوره خود را دارید.

فقط تست های خاصی وجود دارد که می توانید انجام دهید که توسط دولت استرالیا پذیرفته می شود، اما همه آنها به راحتی از سراسر جهان قابل دسترسی هستند.

مرحله ۴ – نیاز به ورود موقت واقعی یا (GTE)Genuine Temporary Entrant

در فرم درخواست ویزای دانشجویی آنلاین، باید یک بیانیه به زبان انگلیسی بنویسید و مدارک پشتیبان را ارائه دهید که نشان می دهد شرایط واقعی ورود موقت (GTE) را دارید.

بیانیه نوشته شده نباید بیش از ۳۰۰ کلمه باشد (محدودیت ۲۰۰۰ کاراکتر اعمال می شود). همچنین باید اسناد پشتیبانی را در ImmiAccount خود به درخواست خود پیوست کنید.

برای جزئیات بیشتر در مورد آنچه باید در بیانیه هدف خود لحاظ کنید و چه اسنادی را باید ارائه دهید، به وب سایت وزارت امور داخلی استرالیا مراجعه کنید

الزام GTE برای مستثنی کردن دانش‌آموزانی که پس از تحصیل در استرالیا، مهارت‌های مورد نیاز استرالیا را توسعه می‌دهند و سپس برای درخواست ویزای دیگر ادامه می‌دهند، در نظر گرفته نشده است.

مرحله ۵ – اثبات تمکن مالی

برای برآورده کردن شرایط ویزای دانشجویی، باید ثابت کنید که پول کافی برای حمایت از خود در طول اقامت خود دارید. دو گزینه برای برآوردن این نیاز وجود دارد:

  • صورت‌حساب‌های بانکی، شواهدی مبنی بر کمک هزینه یا بورسیه تحصیلی ارائه دهید. این ثابت می کند که شما پول کافی برای پوشش تمام هزینه ها و مخارج خود را از طریق دوره خود دارید، مانند سفر، هزینه دوره و اجاره.
  • مدرکی دال بر درآمد سالانه والدین یا شریک زندگی خود ارائه دهید، که باید ۶۲.۲۲۲ دلار استرالیا در سال بلافاصله قبل از درخواست باشد. اگر اعضای خانواده را بیاورید، درآمد سالانه باید حداقل ۷۲.۵۹۲ دلار استرالیا باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد حداقل بودجه مورد نیاز، از وب سایت وزارت امور داخله استرالیا دیدن کنید و به «مدارک خود را جمع آوری کنید» بروید.

هزینه های زندگی در سراسر استرالیا متفاوت است و ممکن است بیشتر از آنچه برای درخواست ویزای شما نیاز است باشد. ما به شما توصیه می کنیم در مورد منطقه ای که قصد زندگی در آن را دارید از جمله هزینه زندگی در آن منطقه تحقیق کنید.

مرحله ۶ – پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور یا (OSHC) Overseas Student Health Cover

به عنوان یک دانشجوی بین المللی در استرالیا، شما باید پوشش سلامت دانشجویان خارج از کشور (OSHC) را برای مدت اقامت خود داشته باشید.

اگر مدرکی مبنی بر داشتن این بیمه ارائه نکنید، درخواست ویزای دانشجویی شما رد خواهد شد.

OSHC به شما کمک می کند:

  • هزینه مراقبت های پزشکی یا بیمارستانی در حین تحصیل در استرالیا را پرداخت کنید.
  • هزینه اکثر داروهای تجویزی را بپردازید.
  • در مواقع اضطراری پوشش آمبولانس را برای شما فراهم کند.

هنگام سازماندهی پوشش سلامت خود، همچنین مطمئن شوید که یک کارت OSHC را برای استفاده در قرار ملاقات های پزشک در زمانی که در استرالیا زندگی می کنید، سفارش دهید.

مرحله ۷ – الزامات بهداشتی

دولت استرالیا تمام دانشجویان بین المللی را ملزم می کند که قبل از ورود به کشور در سلامت کامل باشند. در نتیجه، ممکن است برای برآورده کردن شرایط بهداشتی ویزای دانشجویی نیاز به معاینه بهداشتی داشته باشید.

شما می توانید از خدمات My Health Declaration برای تکمیل هرگونه معاینات بهداشتی مورد نیاز قبل از ارسال درخواست ویزا استفاده کنید.

مرحله ۸ – احراز هویت

همچنین الزامات شخصیتی خاصی وجود دارد که اگر می خواهید در استرالیا تحصیل کنید باید آنها را رعایت کنید. در درخواست خود، باید به چند سوال اساسی در مورد شخصیت و رفتار گذشته خود پاسخ دهید. در برخی موارد، ممکن است نیاز به بررسی سوابق پلیس داشته باشید.

مرحله ۹ – درخواست با استفاده از ImmiAccount

وب سایت وزارت امور داخله تمامی شرایط لازم برای ویزای دانشجویی را مشخص می کند.

فقط افراد خاصی می توانند به استرالیا کمک مهاجرت کنند. کارگزار تحصیلی کسی است که می تواند در مورد گزینه های شما برای تحصیل در استرالیا به شما کمک کند. یک نماینده تحصیلی که یک نماینده مهاجرت ثبت شده یا یک پزشک قانونی نیست ؛ نمی تواند به طور قانونی به شما کمک مهاجرت در استرالیا بدهد.

در دانش کسری می توانید برای اخذ ویزای کشور استرالیا ؛ ابتدا وقت مشاوره تخصصی رایگان خود را رزرو کنید و تمام اطلاعات مورد نیاز خود برای اخذ ویزای استرالیا را دریافت نموده و سپس برای عقد قرارداد اخذ ویزای کشور استرالیا اقدام نمایید.

مرحله ۱۰ – بررسی الزامات سفر

می‌توانید با مراجعه به صفحه ” آماده‌سازی برای سفرهای خود “، از آخرین الزامات سفر مطلع شوید.


خدمات ویزا برای سایر کشورها :