ویزای گردشگری B-2

ویزای B-2 برای افرادی است که می خواهند به طور موقت برای گردشگری، ملاقات با دوستان یا اقوام و درمان های پزشکی وارد ایالات متحده شوند.


مراحل درخواست ویزای  گردشگری B-2

۱) فرم درخواست (DS-160) را اینجا تکمیل کنید و صفحه تایید فرم را چاپ کنید (برای آوردن به مصاحبه)

۲) ایجاد یک حساب کاربری در این وبسایت: usvisa-info.com

۳) پرداخت آنلاین هزینه غیر قابل بازگشت وقت سفارت آمریکا (non-refundable MRV fee online)

۴) برنامه ریزی برای مصاحبه سفارت

۵) همه مدارک مربوطه زیر را برای شرکت در مصاحبه همراه داشته باشید:

  • -صفحه تایید فرم درخواست ( DS-160)
  • -پاسپورت معتبر
  • -یک عکس پاسپورت برای هر متقاضی ویزا از جمله نوزادان (به صفحه “الزامات عکس” مراجعه کنید)
  • -اسنادی که روابط اجتماعی، اقتصادی و خانوادگی تان را نشان می دهد. این اسناد ممکن است شامل: اجازه اقامت برای افراد خارجی، گواهی اقامت، وضعیت خانوادگی، سند ازدواج، قرارداد فروش یا اجاره ملک، قرارداد کار، آخرین فیش حقوقی، اظهارنامه مالیاتی، صورتحساب بانکی و غیره.
  • -اسنادی که هدف و مدت سفر را اثبات می کند. در صورت درمان پزشکی لطفا موارد زیر را ارائه دهید:
  • -نامه پزشک درباره ماهیت بیماری و دلیل نیاز به درمان در ایالات متحده
  • -نامه پزشک یا مرکز پزشکی در ایالات متحده مبنی بر درمان بیماری تشخیص داده شده و جزئیات هزینه و مدت درمان (شامل هزینه های پزشکان، هزینه های بیمارستان و همه هزینه های مربوط به پزشکی)
  • -اثبات اینکه هزینه های حمل و نقل، پزشکی و زندگی بیمار در ایالات متحده پرداخت می شود که این موضوع از طریق صورت حساب بانکی، سایر صورت‌های درآمد یا پس‌انداز، اظهارنامه مالیات بر درآمد (اعم از بیمار یا شخص یا سازمانی که هزینه درمان را پرداخت می‌کند) تعیین می شود. 

۶) در صورت تایید ظرف مدت یک هفته ویزا صادر می شود. سپس پاسپورت براساس گزینه ای که از طریق حساب آنلاین خود انتخاب کرده اید (تحویل درب منزل یا تحویل در محل تعیین شده DHL) ارسال می شود.

۷) در صورت لغو ویزا، پاسپورت شما در پایان مصاحبه به همراه نامه ای که دلایل لغو ویزا را توضیح می دهد به شما بازگردانده می شود. برای مشاهده جزئیات بیشتر اینجا کلیک کنید.


درخواست ویزا

چندین مرحله برای درخواست ویزا وجود دارد. ترتیب این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن در سفارت یا کنسولگری آمریکا متفاوت باشد. لطفا به دستورالعمل های موجود در وبسایت سفارت یا کنسولگری آمریکا مراجعه کنید.
• درخواست آنلاین ویزای غیر مهاجرتی: فرم DS-160 

برای دریافت اطلاعت بیشتر درباره تکمیل فرم DS-160 اینجا کلیک کنید .

شما باید:

 1) درخواست ویزای آنلاین را تکمیل کنید
۲) صفحه تأیید فرم درخواست را چاپ کنید تا در مصاحبه همراه خود بیاورید.
عکس: هنگام تکمیل فرم آنلاین (DS-160) باید عکس خود را آپلود کنید. عکس شما باید براساس فرمت توضیح داده شده در این نشانی باشد.
وقت مصاحبه را برنامه ریزی کنید
مصاحبه با متقاضیان ویزا براساس شرایط زیر الزامی است. افسران کنسولگری ممکن نیاز به مصاحبه با هر متقاضی ویزا داشته باشند.
اگر سن شما …
۱۳ سال است یا کمتر:
مصاحبه مورد نیاز نیست
۱۴ تا ۷۹: مورد نیاز است
۸۰ سال به بالا: به طور کلی مورد نیاز نیست

شما باید برای مصاحبه ویزای خود از سفارت یا کنسولگری آمریکا در کشور محل زندگی خود وقت بگیرید.

ممکن است مصاحبه را در سفارت یا کنسولگری دیگری برنامه ریزی کنید اما باید توجه داشته باشید که شرایط اخذ ویزا در خارج از کشوری که زندگی می کنید ممکن است دشوارتر باشد.


زمان انتظار وقت مصاحبه

زمان تخمینی انتظار برای وقت مصاحبه ویزای غیر مهاجرتی در سفارت یا کنسولگری آمریکا را می توانید اینجا بررسی کنید.


برای مصاحبه آماده شوید

هزینه ها – هزینه درخواست ویزای غیر قابل برگشت را بپردازید. اطلاعات هزینه در زیر ارائه شده است:

travel.state.gov

دستورالعمل‌های موجود در وبسایت سفارت یا کنسولگری که درخواست می دهید را بررسی کنید تا درباره نحوه پرداخت هزینه اطلاعات بیشتری کسب کنید (http://www.usembassy.gov)


شرکت در مصاحبه سفارت

یک افسر کنسولی با شما مصاحبه می کند تا مشخص شود که آیا شما شرایط لازم دریافت ویزا را دارید یا خیر. شما باید ثابت کنید که شرایط لازم طبق قوانین آمریکا را برای دریافت ویزا دارید.
اسکن اثر انگشت دیجیتال به عنوان بخشی از روند درخواست انجام می شود. افسر کنسولی پس از مصاحبه ویزای شما ممکن است تشخیص دهد که درخواست شما نیاز به پردازش اداری (administrative processing) بیشتری دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره زمان پردازش ویزا به این نشانی مراجعه کنید.


ورود به آمریکا

ویزا ورود به آمریکا را تضمین نمی کند. وزارت امنیت داخلی (DHS)، مأموران گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) در محل ورود این اختیار دارند که اجازه ورود یا لغو ویزا را صادر کنند.
هنگامی که اجازه ورود به آمریکا را پیدا کردید مسئول (CBP) مهر پذیرش یا فرم( I-94) ثبت ورود و خروج را ارائه می دهد. بابررسی وبسایت (CBP) از شرایط ورود، محدودیت های مربوط به آوردن مواد غذایی و سایر کالاهای ممنوع مطلع شوید.


تمدید اقامت

برای اطلاع از درخواست تمدید اقامت بیشتر از تاریخ مندرج در فرم (I-94) به وبسایت اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) مراجعه کنید.

عدم خروج به موقع از آمریکا منجر به خارج شدن از وضعیت (status) می شود. براساس قوانین آمریکا ویزای افرادی که فاقد وضعیت هستند به طور خودکار باطل می شود. هرگونه ویزای چند بار ورود که به دلیل فاقد از وضعیت باطل شده اند برای ورود به آمریکا در آینده معتبر نخواهد بود.

عدم خروج به موقع از آمریکا همچنین ممکن باعث شود که در آینده واجد شرایط دریافت ویزا نباشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره لغو ویزا، اینجا و عدم صلاحیت و معافیت ها به این نشانی مراجعه کنید.

همین الان فرم ارزیابی اولیه را تکمیل کرده و وقت مشاوره رایگان حضوری خود را رزرو کنید