ویزای تحصیلی F-1

متقاضیان سفر به ایالات متحده ابتدا باید ویزا دریافت کنند یا ویزای غیر مهاجرتی برای اقامت موقت یا ویزای مهاجرتی برای اقامت دائم. به منظور تحصیل در آمریکا باید ویزای تحصیلی داشته باشید. دوره تحصیلی تان و نوع مدرسه ای که قصد دارید در آن شرکت کنید تعیین می کند که آیا به ویزای F یا ویزای M نیاز دارید.
ویزای F برای تحصیل در دانشگاه یا کالج، دبیرستان، دبستان خصوصی، مدرسه دینی (Conservatory)، هنرستان و دیگر مؤسسات آکادمیک ارائه دهنده برنامه آموزش زبان مورد نیاز است.

نحوه درخواست ویزای F-1

اولین قدم اخذ پذیرش از موسسه آموزشی مورد تایید (SEVP) یا همان (Student and Exchange Visitor Program) در ایالات متحده است. اگر از نظر (SEVP) موسسه آموزشی تان مورد تایید باشد باید در (SEVIS) ثبت نام آنلاین خود را انجام دهید و هزینه فرم (SEVIS I-901) را بپردازید. موسسه آموزشی مورد تایید (SEVP) فرم (I-20) را برای شما ارسال می کند. پس از دریافت فرم (I-20) و ثبت نام در (SEVIS) می توانید در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده برای ویزای دانشجویی (F یا M) درخواست دهید. هنگام شرکت در مصاحبه ویزای خود باید فرم (I-20) را به افسر کنسولگری ارائه دهید.
اگر همسر یا فرزندان تان حین تحصیل همراه شما در ایالات متحده زندگی می کنند آنها هم باید در (SEVIS) ثبت نام کنند و فرم (I-20) را از موسسه آموزشی مورد تایید (SEVP) دریافت کنند و برای ویزا درخواست دهند.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره (SEVIS) و هزینه (SEVIS I-901) به این نشانی و اداره مهاجرت و گمرک ایالات متحده (ICE) مراجعه کنید.
وب سایت وزارت امور خارجه را از این نشانی  مشاهده کنید تا در مورد فرصت های آموزشی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و روند درخواست اطلاعات کسب کنید. همچنین می توانید برای جستجوی مدارس دارای گواهی SEVP از صفحه جستجوی موسسه آموزشی در ایالات متحده بازدید کنید.
پس از دریافت فرم (I-20) قدم بعدی درخواست برای ویزا است.

درخواست ویزا

چندین مرحله برای درخواست ویزا وجود دارد. ترتیب این مراحل و نحوه تکمیل آنها ممکن در سفارت یا کنسولگری ایالات متحده متفاوت باشد. لطفا دستورالعمل های موجود در وبسایت سفارت یا کنسولگری را مطالعه کنید. 
تکمیل درخواست آنلاین ویزا
درخواست آنلاین ویزای غیرمهاجرتی- فرم (DS-160) درباره تکمیل فرم (DS-160) بیشتر بدانید. شما باید:
۱) درخواست آنلاین ویزا را تکمیل کنید
۲) صفحه تایید فرم درخواست را چاپ کرده تا در مصاحبه همراه خود بیاورید
عکس – هنگام تکمیل فرم آنلاین (DS-160) باید عکس خود را آپلود کنید. پس از تکمیل فرم آنلاین (DS-160) زمانی برای مصاحبه حضوری جهت دریافت ویزای F-1 برای شما در نظر گرفته می شود.

تعیین وقت مصاحبه سفارت

برای دریافت ویزای F-1 باید از سفارت وقت مصاحبه بگیرید. زمان انتظار برای ویزای غیرمهاجرتی در سفارت متفاوت است. ویزای دانشجویی (F و M) برای دانشجویان جدید می تواند حداکثر ۳۶۵ روز قبل از تاریخ شروع دوره تحصیلی صادر شود. با این وجود شما با ویزای دانشجویی بیش از ۳۰ روز قبل از تاریخ شروع دوره تحصیلی مجاز به ورود به ایالات متحده نخواهید بود.
ویزای دانشجویی (F و M) برای دانشجویان در حال تحصیل (continuing students) اگر در موسسه آموزشی مورد تایید (SEVP) ثبت نام کرده باشد ممکن هر زمانی صادر شود. دانشجویان در حال تحصیل می توانند هر زمانی قبل از شروع کلاس ها وارد ایالات متحده شوند.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزا F-1 آمریکا

• پاسپورت معتبر (که حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشد)
• صفحه تایید فرم (DS-160)
• رسید پرداخت هزینه درخواست (Application fee)
• عکس – شرایط مورد نیاز برای عکس در این نشانی ذکر شده است 
• گواهی صلاحیت (Certificate of Eligibility) برای دانشجویان غیرمهاجر با وضعیت آکادمیک و زبان (F-1)، فرم (I-20) یا گواهی صلاحیت برای دانشجویان غیرمهاجر با وضعیت شغلی (M-1)
• همراه داشتن فرم (I-20) برای دانشجویان. پس از وارد کردن اطلاعات در پایگاه داده (SEVIS) فرم (I-20) برای افراد ارسال می شود. دانشجو و مسئول موسسه آموزشی باید فرم (I-20) را امضا کنند. همه دانشجویان باید در سامانه (SEVIS) ثبت نام کنند. همسر یا فرزندان اگر قصد دارند همراه دانشجو در ایالات متحده زندگی کنند هر کدام یک فرم (I-20) جداگانه دریافت خواهند کرد.

 

مدارک تکمیلی مورد نیاز

افسر کنسولی برای ویزای دانشجویی با شما مصاحبه می کند و ممکن مدارک اضافی مانند زیر را درخواست کند:
• ریز نمرات، دیپلم، مدارک تحصیلی یا گواهینامه موسسات آموزشی که در آن حضور داشته اید
• نمرات آزمون های استاندارد مورد نیاز برای موسسه آموزشی ایالات متحده
• قصد شما برای خروج از ایالات متحده پس از اتمام دوره تحصیلی
• ارائه تمکن مالی

ورود به آمریکا

ویزا ورود به آمریکا را تضمین نمی کند. وزارت امنیت داخلی (DHS)، مأموران گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده (CBP) در محل ورود این اختیار دارند که اجازه ورود یا لغو ویزا را صادر کنند.
هنگامی که اجازه ورود به آمریکا را پیدا کردید مسئول (CBP) مهر پذیرش یا فرم( I-94) ثبت ورود و خروج را ارائه می دهد. با بررسی وبسایت (CBP) از شرایط ورود با ویزای F با M، محدودیت های مربوط به آوردن مواد غذایی و سایر کالاهای ممنوع مطلع شوید.

همین الان فرم ارزیابی اولیه را تکمیل کرده و وقت مشاوره رایگان حضوری خود را رزرو کنید