رتبه بندی (QS) برای ۲۰۲۵_۲۰۲۴

سقوط دانشگاه آکسفورد
از جایگاه برتر جهانی

موسسه فناوری ماساچوست
(MIT) در صدر

رتبه‌بندی جدید کیو اس (QS) دانشگاه‌های برتر جهان ۲۰۲۵

رتبه‌بندی امسال بزرگ‌ترین رتبه‌بندی تاکنون است که بیش از ۱۵۰۰ دانشگاه در ۱۰۵ سیستم آموزش عالی را در بر می گیرد. ایالات متحده با ۱۹۷ دانشگاه بیشترین نماینده را دارد پس از آن انگلستان با ۹۰ و چین با ۷۱ دانشگاه در این لیست قرار گرفته اند.
موسسه فناوری ماساچوست (MIT) در صدر قرار گرفت. دانشگاه امپریال کالج لندن چهار پله صعود کرده و به رتبه دوم رسیده است. دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد به ترتیب در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند. دانشگاه کمبریج نیز در رتبه پنجم قرار گرفته است.

سقوط دانشگاه آکسفورد از جایگاه برتر جهانی

هنگامی که رتبه بندی دانشگاه های جهانی کیو اس (QS) سال ۲۰۲۵ در اوایل این هفته منتشر شد، چهار دانشگاه انگلستان شامل کالج امپریال لندن، اکسفورد، کمبریج و کالج دانشگاه لندن در بین ۱۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفتند. این نتایج حاکی از تغییرات چشمگیر در سطح رتبه بندی دانشگاه های انگلستان است.

کالج امپریال لندن توانست رتبه برتر انگلستان را با کسب جایگاه دوم در دانشگاه های برتر جهان به دست آورد. این جایگاه، مهمتر از آکسفورد (رتبه سوم) و کمبریج (رتبه پنجم) است. این امر نشان می دهد که دانشگاه های انگلیسی در حال تغییر جایگاه خود در سطح جهانی هستند.

از میان چهار رتبه بندی دانشگاه های انگلستان که در سال گذشته منتشر شد، کمبریج تنها در یکی از آنها در صدر قرار گرفته است. این موضوع بیانگر تحولات و جابجایی های قابل توجه در رتبه بندی دانشگاه های برتر انگلیسی است.

در مجموع، این نتایج نشان می دهد که زمان در حال تغییر است و جایگاه دانشگاه های انگلستان در سطح بین المللی در حال دگرگونی است. کالج امپریال لندن به عنوان دانشگاه برتر انگلیسی در این رتبه بندی شناخته شده است، در حالی که آکسفورد و کمبریج جایگاه های پیشین خود را از دست داده اند.

رزرو وقت مشاوره تخصصی

پکیج اختصاصی، سفارشی شده با شرایط شما

در جلسه مشاوره تخصصی، مشاوران ما با بررسی دقیق تمام شرایط، مدارک و … شما و با تکیه بر اشراف کامل به روند اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی؛ سریع ترین و به صرفه ترین مسیر برای موفقیت شما را تحت یک پکیج کامل و جامع برای شما برنامه ریزی می کنند.

کارشناسان ما در تمام مسیر همراه شما خواهند بود.

رتبه‌بندی جدید کیو اس (QS) دانشگاه‌های برتر جهان ۲۰۲۵

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *